Aplikacje

Aplikacja prezentuje przebiegi szlaków turystycznych na terenie województwa dolnośląskiego oraz powiązane z nimi miejsca atrakcje turystycznie.

Projekt został zrealizowany ze środków Województwa Dolnośląskiego i środków Unii Europejskiej we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. Jest to praktyczne narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych oraz dające dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach położonych w ich pobliżu. Aplikacja korzysta z tych samych danych o obiektach i szlakach, które są prezentowane na stronie znajdującej się pod adresem dolnoslaskie.szlaki.pttk.pl. Aplikacja wraz z portalem mają na celu popularyzację turystyki aktywnej, wzbogacenie bazy informacyjnej dla turystów oraz wdrożenie nowego produktu turystycznego w postaci regionalnego systemu szlaków turystycznych.

Aplikacja mobilna umożliwia przeglądanie na mapie rożnego rodzaju szlaków znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego. Daje dostęp do wielu przydatnych informacji. Aplikacja wyświetli turyście profil wysokościowy, dokładny przebieg szlaku w terenie, a także dane o długości szlaku oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika. Wszystkie szlaki dostępne w aplikacji zostały zaznaczone zbiorczo na mapie, różnymi kolorami, odpowiadającymi kolorom szlaku w terenie. Platforma prezentuje ponad 7000 km szlaków Dolnego Śląska. Baza szlaków jest nieustannie weryfikowana i rozbudowywana, a kolejne szlaki będą wprowadzone do niej na bieżąco.

Do każdego szlaku przyporządkowane zostały obiekty, a wśród nich ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Już wkrótce aplikacja prezentować będzie również liczne trasy rowerowe, m.in.: Odra – Nysa, Trasa Śladem Kolei Wąskotorowej w Dolinie Baryczy, Rowerowa Kraina, Singletracki: Kaczawskie i Glacensis, trasy Strefy MTB Sudety czy wokół Gór Stołowych, dostosowane do różnych potrzeb, wieku i umiejętności rowerzystów.


Aplikacja daje nie tylko możliwość nawigowania po wybranym szlaku, ale także opcję wskazania dojazdu do wybranego punktu oraz wyszukania ciekawych miejsc w pobliżu.

Aplikacja wykorzystuje technologię GPS i wyświetla szlaki oraz miejsca w trybie offline, a także mapę - po pobraniu wycinka mapy Open Street Maps.

W razie napotkania rozbieżności pomiędzy przebiegiem szlaku w terenie a uwidocznionym w aplikacji będziemy bardzo wdzięczni za poinformowanie nas o problemie za pomocą funkcji Znak nie tak?

Przebiegi szlaków pieszych PTTK są aktualizowane na bieżąco. Za aktualność pokazanego w aplikacji przebiegu szlaku pieszego PTTK odpowiada Oddział PTTK administrujący danym szlakiem.
Jedynie szlaki piesze PTTK są szlakami administrowanymi przez PTTK. PTTK nie odpowiada za stan szlaków turystycznych wytyczonych przez inne instytucje lub organizacje.

Uwagi, komentarze i pytania prosimy kierować na adres szlaki_dolnyslask@cotg.pttk.pl

Produkcja: Amistad.pl

 

 
 
Aplikacja RATUNEK
(powiadomienie TOPR, GOPR lub WOPR).
 
Wyruszasz w góry, na szlak lub nad wodę? Czy masz już aplikację RATUNEK?
Umożliw pomoc sobie i ratownikom.
 
Kliknij i pobierz ją teraz:
 

  

Na ratunek

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...