Sokolik

Bobrów
Sokolik (644 m) to wyrazisty szczyt o kształcie stożka, położony na skraju Rudaw Janowickich i wchodzący razem z bliźniaczą Krzyżną Górą w skład Gór Sokolich. Na szczycie znajduje się skała Sokolik Duży z punktem widokowym. Prowadzące na nią metalowe schody powstały w 1884-85 r. z inicjatywy Riesengebirgsverein (Karkonoskie Towarzystwo Górskie) lub właściciela dóbr w Maciejowej Beckera. Ze szczytowej platformy rozciąga się rozległy widok na Dolinę Bobru z Rudawami Janowickimi i Górami Kaczawskimi, z drugiej strony widać Krzyżną Górę i Karkonosze. Sokolik jest często używany do treningu wspinaczki wysokogórskiej.

Miejsce znajduje się na szlakach